0

آموزش میکروتیک – Winbox و Webfig در میکروتیک

آموزش میکروتیک – وینباکس Winbox و Webfig وب فیگ میکروتیک

در این ویدیو آموزش میکروتیک با شیوه کار و برقراری ارتباط گرافیکی با دستگاه میکروتیک آشنا می شوید. دستگاه میکروتیک به سه روش گرافیکی قابل مدیریت  کانفیگ میباشند. در روش های گرافیکی کاربر از طریق منو ها و پنجره ها و با کلیک کردن میتوانید تنظیمات مورد نیاز خود را اعمال کند. وینباکس ( به انگلیسی Winbox ), وب فیگ ( به انگلیسی Webfig ) و Mobile App روش های گرافیکی میکروتیک محسوب می شوند. وینباکس از طریق شماره پورت ۸۲۹۱ از پروتکل TCP با دستگاه میکروتیک ارتباط امن و رمز شده برقرار میکند.

وب فیگ با عنوان WWW از طریق شماره پورت ۸۰ از پروتکل TCP با دستگاه میکروتیک ارتباط غیر امن و رمز نشده برقرار میکند. همچنین وب فیگ میتواند از طریق WWW-SSL از طریق شماره پورت ۴۴۳ از پروتکل TCP با دستگاه میکروتیک ارتباط امن و رمز شده برقرار نماید. نرم افزار موبایل Mobile App از طریق شماره پورت ۸۲۹۱ از پروتکل TCP ارتباط امن و رمز شده با دستگاه میکروتیک برقرار مینماید.

 

در این ویدیو آموزش میکروتیک شیوه های متفاوت مدیریت و کانفیگ دستگاه میکروتیک بصورت مختصر اشاره داده میشود. جهت مشاهده ویدیو ها و روش های مدیریت دستگاه میکروتیک میتوانید اینجا کلیک نمایید. مطالبی که در این ویدیو و مقاله آموزشی یاد خواهید گرفت مطابق با سرفصل رسمی دوره MTCNA میکروتیک میباشد.

 

دوره های در حال ثبت نام
مشاهده همه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.