0

آموزش میکروتیک – Winbox و Webfig در میکروتیک

آموزش میکروتیک – وینباکس Winbox و Webfig وب فیگ میکروتیک

در این ویدیو آموزش میکروتیک با شیوه کار و برقراری ارتباط گرافیکی با دستگاه میکروتیک آشنا می شوید. دستگاه میکروتیک به سه روش گرافیکی قابل مدیریت  کانفیگ میباشند. در روش های گرافیکی کاربر از طریق منو ها و پنجره ها و با کلیک کردن میتوانید تنظیمات مورد نیاز خود را اعمال کند. وینباکس ( به انگلیسی Winbox ), وب فیگ ( به انگلیسی Webfig ) و Mobile App روش های گرافیکی میکروتیک محسوب می شوند. وینباکس از طریق شماره پورت ۸۲۹۱ از پروتکل TCP با دستگاه میکروتیک ارتباط امن و رمز شده برقرار میکند.

وب فیگ با عنوان WWW از طریق شماره پورت ۸۰ از پروتکل TCP با دستگاه میکروتیک ارتباط غیر امن و رمز نشده برقرار میکند. همچنین وب فیگ میتواند از طریق WWW-SSL از طریق شماره پورت ۴۴۳ از پروتکل TCP با دستگاه میکروتیک ارتباط امن و رمز شده برقرار نماید. نرم افزار موبایل Mobile App از طریق شماره پورت ۸۲۹۱ از پروتکل TCP ارتباط امن و رمز شده با دستگاه میکروتیک برقرار مینماید.

 

در این ویدیو آموزش میکروتیک شیوه های متفاوت مدیریت و کانفیگ دستگاه میکروتیک بصورت مختصر اشاره داده میشود. جهت مشاهده ویدیو ها و روش های مدیریت دستگاه میکروتیک میتوانید اینجا کلیک نمایید. مطالبی که در این ویدیو و مقاله آموزشی یاد خواهید گرفت مطابق با سرفصل رسمی دوره MTCNA میکروتیک میباشد.

 

دوره های در حال ثبت نام
مشاهده همه

متاسفانه مطلبی یافت نشد!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *